www.odnpoznan.pl ustaw jako strone startowa Ustaw jako stronę startową pomoc Pomoc szybki kontakt Szybki kontakt koszyk zamowien Zamówienia (0)
certyfikaty i nagrody certyfikat iso akredytacja

Materiały do pracy on-line

Kierunki polityki oświatowej państwa

Miejsca Edukacji Bezpośredniej w Wielkopolsce

cyfrowa szkoła wielkopolska 2020

kongres EDUTEC

Powstanie Wielkopoplskie 1918/1919 Pamiętamy!

konkursy

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

WLIN

Twoje dane Twoja sprawa

Polityka prywatności

zamow newsletter

2017.03.24 XXI Targi Edukacyjne

Wiedza zaczyna się od pytań

W dniach  24-26 marca 2017 r. odbyły się XXI Targi Edukacyjne pod hasłem „Wiedza zaczyna się od pytań”. Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu zaproponował szeroką ofertę szkoleniową dla nauczycieli. W trzynastu atrakcyjnych konferencjach, wykładach i warsztatach uczestniczyło 800 osób. To ważne wydarzenie edukacyjne i kulturalne było miejscem spotkań wielu nauczycieli, zainteresowanych trendami nowoczesnego nauczania. 

W czasie Targów pedagodzy mieli możliwość wymiany doświadczeń i zapoznania z ciekawymi projektami, dotyczącymi np. programowania robotów Dash i Dot lub mBot w języku Scratch 2.0, czy robotyki i programowania dla nauczania klas 4-8 i wyższych (Edison, Minecraft i Python). Słowo programowanie odmieniane jest na wiele sposobów.
U jednych wywołuje konsternację i obawy, u innych szansę na rozwój nowych umiejętności. Najważniejsze jest to, że jest ono możliwe od najmłodszych lat. Należy tylko zadbać o właściwe narzędzia i sposoby do nauki programowania.

W trakcie naszych spotkań m.in. świętowaliśmy urodziny Reksia – „Reksio ma już 50 lat!”, poznaliśmy nieznane książki Astrid Lindgren, ale także przybliżaliśmy wartość liczby pi i dyskutowaliśmy o innowacji na lekcjach matematyki - „Aplety GeoGebry”. Podjęliśmy też trudny temat rozmowy z młodzieżą o używkach, analizując program edukacyjny "ARS, czyli jak dbać o miłość?".
Cieszymy się, że oferta przygotowana przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu wspierająca otwartą, innowacyjną edukację, została tak pozytywnie odebrana.

Dziękujemy za ciekawe wnioski, które powstały w trakcie naszych licznych rozmów. Liczymy na ich kontynuację w przyszłym roku. Do zobaczenia!

Targi Edukacyjne, Targi Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców oraz Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej w dniach 24-26 marca 2017 odwiedziło 32 800 osób, to jest o 14 procent więcej niż w roku 2016.

Materiały z konferencji targowych

 
Fotorelacja