www.odnpoznan.pl ustaw jako strone startowa Ustaw jako stronę startową pomoc Pomoc szybki kontakt Szybki kontakt koszyk zamowien Zamówienia (0)
certyfikaty i nagrody certyfikat iso akredytacja

Materiały do pracy on-line

Kierunki polityki oświatowej państwa

reforma edukacji

cyfrowa szkoła wielkopolska 2020

www.cyfrowalekcja.pl

czas zawodowców

kongres EDUTEC

Powstanie Wielkopoplskie 1918/1919 Pamiętamy!

materiały dla dyrektora szkoły, placówki

konkursy

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

Medioteka Języka Niemieckiego

WLIN

Twoje dane Twoja sprawa

Polityka prywatności

zamow newsletter

2017.03.24 XXI Targi Edukacyjne

Wiedza zaczyna się od pytań

W dniach  24-26 marca 2017 r. odbyły się XXI Targi Edukacyjne pod hasłem „Wiedza zaczyna się od pytań”. Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu zaproponował szeroką ofertę szkoleniową dla nauczycieli. W trzynastu atrakcyjnych konferencjach, wykładach i warsztatach uczestniczyło 800 osób. To ważne wydarzenie edukacyjne i kulturalne było miejscem spotkań wielu nauczycieli, zainteresowanych trendami nowoczesnego nauczania. 

W czasie Targów pedagodzy mieli możliwość wymiany doświadczeń i zapoznania z ciekawymi projektami, dotyczącymi np. programowania robotów Dash i Dot lub mBot w języku Scratch 2.0, czy robotyki i programowania dla nauczania klas 4-8 i wyższych (Edison, Minecraft i Python). Słowo programowanie odmieniane jest na wiele sposobów.
U jednych wywołuje konsternację i obawy, u innych szansę na rozwój nowych umiejętności. Najważniejsze jest to, że jest ono możliwe od najmłodszych lat. Należy tylko zadbać o właściwe narzędzia i sposoby do nauki programowania.

W trakcie naszych spotkań m.in. świętowaliśmy urodziny Reksia – „Reksio ma już 50 lat!”, poznaliśmy nieznane książki Astrid Lindgren, ale także przybliżaliśmy wartość liczby pi i dyskutowaliśmy o innowacji na lekcjach matematyki - „Aplety GeoGebry”. Podjęliśmy też trudny temat rozmowy z młodzieżą o używkach, analizując program edukacyjny "ARS, czyli jak dbać o miłość?".
Cieszymy się, że oferta przygotowana przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu wspierająca otwartą, innowacyjną edukację, została tak pozytywnie odebrana.

Dziękujemy za ciekawe wnioski, które powstały w trakcie naszych licznych rozmów. Liczymy na ich kontynuację w przyszłym roku. Do zobaczenia!

Targi Edukacyjne, Targi Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców oraz Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej w dniach 24-26 marca 2017 odwiedziło 32 800 osób, to jest o 14 procent więcej niż w roku 2016.

Materiały z konferencji targowych

 
Fotorelacja