www.odnpoznan.pl ustaw jako strone startowa Ustaw jako stronę startową pomoc Pomoc szybki kontakt Szybki kontakt koszyk zamowien Zamówienia (0)
certyfikaty i nagrody certyfikat iso akredytacja

Materiały do pracy on-line

Kierunki polityki oświatowej państwa

Miejsca Edukacji Bezpośredniej w Wielkopolsce

cyfrowa szkoła wielkopolska 2020

kongres EDUTEC

Powstanie Wielkopoplskie 1918/1919 Pamiętamy!

konkursy

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

WLIN

Twoje dane Twoja sprawa

Polityka prywatności

zamow newsletter

2014.02.28 XVIII Targi Edukacyjne

Materiały z konferencji i spotkań targowych

Napisali o nas!

Impresje potargowe

W miniony weekend (28.02.-02.03.) odbyły się XVIII Targi Edukacyjne. Ta największa w Polsce impreza prezentująca ofertę edukacyjną uczelni i szkół, jak co roku zgromadziła wielu uczestników: nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Szacuje się, że w tym roku w imprezie uczestniczyło ok. 32 tys. osób.

Ofertę edukacyjną zaprezentowało 350 szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz uczelnie z różnych miast Polski oraz Wielkiej Brytanii, Danii,  Finlandii i Niemiec. Wśród instytucji  znalazły się m. in. Muzeum Narodowe w Poznaniu, Kuratorium Oświaty, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Starostwo Powiatowe w Poznaniu, Komenda Wojewódzka Policji, ośrodki doskonalenia nauczycieli z Wielkopolski i poradnie psychologiczno-pedagogiczne.

Hasło tegorocznych Targów: „Uczymy się przez całe życie” przyświecało wszystkim propozycjom kierowanym do uczestników.

Uroczystość inauguracyjną otworzył Andrzej Byrt, prezes zarządu MTP, który podkreślił rangę wydarzenia i przywitał wszystkich zgromadzonych. Tomasz Bugajski, członek zarządu Województwa Wielkopolskiego, podkreślił, że ta impreza świadczy o randze i szczególnej roli edukacji, z której słynie Wielkopolska. Ewa Superczyńska, dyrektor ODN, przypomniała historię narodzin Targów i podkreśliła ich cykliczność, żartując, że osiągnęły pełnoletność.

W piątek, 28 lutego, Targi Edukacyjne odwiedziła Pani Anna Komorowska, zapoznając się z ofertą.

Tradycyjnie już, jak co roku, w Alei Zawodów, można było zapoznać się z praktycznymi umiejętnościami, jakie można nabyć na poszczególnych kierunkach kształcenia. Na scenie występowały dzieci i młodzież, popisując się swoimi talentami.

Oferta szkoleniowa dla nauczycieli była bardzo bogata. Zaplanowano 26 konferencje, na dwa dni targowe, co stawiało uczestników przed trudnym wyborem poznawczym.

Nowością tych Targów Edukacyjnych była oferta kinowa skierowana do nauczycieli i rodziców z dziećmi. Kino mądrych filmów zgromadziło wielu widzów, którzy po projekcji, z zapałem, uczyli się dyskutować o tym, co zobaczyli na ekranie.

Program Targów został tak przemyślany, aby każdy z uczestników mógł z niego skorzystać według własnych potrzeb i możliwości.

Dziękujemy, że zechcieli Państwo być z nami miniony weekend. Zapraszamy w przyszłym roku na kolejną edycję Targów Edukacyjnych.

 

Uczymy się przez całe życie

Targi Edukacyjne wpisały się już na stałe do kalendarza ogólnopolskich i międzynarodowych imprez edukacyjnych i znalazły swoje miejsce w krajobrazie wielkopolskiej oświaty.

Adresat

 • nauczyciele, rodzice, uczniowie i wszyscy zainteresowani sprawami edukacji,
 • szkoły i placówki oświatowe,
 • szkoły wyższe,
 • wydawnictwa,
 • oferenci wyposażenia szkół,
 • instytucje edukacyjne.

 

Organizatorzy

 • Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu
 • Samorząd Województwa Wielkopolskiego
 • Międzynarodowe Targi Poznańskie
Termin
 • 28 lutego 2014, 10.00 - 18.00
 • 1 marca 2014, 10.00 - 18.00
 • 2 marca 2014, 10.00 - 16.00
Miejsce
Międzynarodowe Targi Poznańskie
pawilon 1, 2  i 15 wejście i wjazd od
ul. Głogowskiej 
wstęp bezpłatny

 

Współpraca:


ODN
Tadeusz Nowik
telefon: 61 85 84 745, 508 381 753
e-mail: tadeusz.nowik@odnpoznan.pl
 

 

 Patronat

 Organizatorzy

     Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego