www.odnpoznan.pl ustaw jako strone startowa Ustaw jako stronę startową pomoc Pomoc szybki kontakt Szybki kontakt koszyk zamowien Zamówienia (0)
certyfikaty i nagrody certyfikat iso akredytacja

Materiały do pracy on-line

Kierunki polityki oświatowej państwa

Miejsca Edukacji Bezpośredniej w Wielkopolsce

cyfrowa szkoła wielkopolska 2020

kongres EDUTEC

Powstanie Wielkopoplskie 1918/1919 Pamiętamy!

konkursy

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

WLIN

Twoje dane Twoja sprawa

Polityka prywatności

zamow newsletter

Medioteka Języka Niemieckiego

Medioteka Języka Niemieckiego w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, prowadzona pod patronatem Goethe-Institut w Warszawie. Posiada bogaty zestaw materiałów metodycznych, repertuarowych, literatury pięknej i pakietów multimedialnych, pomocnych w atrakcyjnym i skutecznym nauczaniu języka na każdym etapie edukacji.

Medioteka dysponuje atrakcyjnymi zbiorami systematycznie uzupełnianymi o nowości wydawnicze przez Goethe-Institut, jak również przez współpracujące z Ośrodkiem wydawnictwa. Do wypożyczenia jest seria Klett DEUTSCH LEHREN LERNEN,  a także baśniowa walizka na kółkach MÄRCHEN-KOFFER – w oparciu o baśnie braci Grimm, jak również materiały dydaktyczne dla dzieci „Ein Koffer Landeskunde für Kinder. Zapraszamy również do skorzystania z czasopism: Deutsch Perfekt, Fremdsprache Deutsch, Deutsch aktuell, Pӓdagogik, Frϋhes Deutsch – i dołączonych  do nich tematycznych multimediów. Stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu pozwalają na wykorzystanie gromadzonych pakietów multimedialnych i zapoznanie się z najnowszymi programami oraz podręcznikami do nauki języka niemieckiego. Nauczyciele języków obcych mogą również skorzystać z porady doradcy metodycznego. Zapraszamy do udziału w organizowanych konferencjach, projektach, warsztatach i konkursach. Zachęcamy do skorzystania z atrakcyjnej oferty Goethe-Institut i Medioteki Języka Niemieckiego.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
11.00–15.00
  8.00–12.00
  13.00–19.00
  8.00–11.00
  11.00–14.00

Osoby do kontaktu:
Ksenia Herbst-Buchwald  e-mail: ksenia.herbst@odnpoznan.pl  telefon: 61 85 84 776, 530 716 629
Alina Płaziak-Janiszewska, e-mail: alina.janiszewska@odnpoznan.pl,  tel.: 618 584 733, tel. kom.: 508 381 684
 


 

Ważne linki:

Goethe-Institut w Warszawie

Biblioteka Niemiecka Biblioteki Uniwersyteckiej UAM w Poznaniu

Onleihe Bibliothek im Netz

Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddzial w Poznaniu