www.odnpoznan.pl Ustaw jako stronę startową Pomoc Szybki kontakt Zamówienia (0)
certyfikaty_i_nagrody iso akredytacja

zamow news

Bez nienawiści

Młodzi Przeciw Mowie Nienawiści w Internecie to projekt zaplanowany na lata 2012–2017 przez organizacje młodzieżowe współpracujące z Radą Europy. Jego celem jest walka z rasizmem i dyskryminacją w formie mowy nienawiści obecnej w sieci, poprzez rozwijanie u młodych ludzi i organizacji młodzieżowych kompetencji niezbędnych do rozpoznawania mowy nienawiści i reagowania na łamanie praw człowieka.

Kampania powstała w celu szerzenia świadomości, zmiany postaw i mobilizacji ludzi do wspólnego działania, by zapewnić przestrzeganie praw człowieka również w sieci. Chodzi w niej także o zgromadzenie i zjednoczenie wszystkich ludzi zaangażowanych w realizację podobnych celów i wartości. Rada Europy ma za sobą doświadczenia związane z organizacją kampanii młodzieżowych, przede wszystkim kampanii „Każdy inny – wszyscy równi”.


Szkolenie realizowane jest przez Stowarzyszenie "Polis", koordynatora Kampanii Rady Europy "Bez Nienawiści" w Polsce, we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG