www.odnpoznan.pl Ustaw jako stronę startową Pomoc Szybki kontakt Zamówienia (0)
certyfikaty_i_nagrody iso akredytacja

zamow news

Konferencja „Fińska Edukacja” « powrót

Konferencja „Fińska Edukacja”

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji „Fiński model edukacji. Budowanie sieci współpracy”. Białystok, 27.10.2017.

 
Fiński model edukacji jest znany na całym świecie przede wszystkim dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, zarówno z poziomu zarządzania oświatą, jak i metod edukacyjnych. Według Programu Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów (PISA) szkoły fińskie wykazują się jednym z najwyższych wskaźników poziomu umiejętności na świecie. Również czytanie książek cieszy się dużą popularnością wśród fińskich dzieci i młodzieży. 
 
Na konferencji wystąpią goście z Finlandii i Polski, którzy będą mówić m.in. o znaczeniu edukacji dla Finów, codziennej rzeczywistość w fińskich szkołach, modelu doskonalenia nauczycieli. Podczas konferencji uczestnicy będą mogli zastanowić się i przedyskutować, co i na ile z fińskiego modelu warto zaadoptować w polskiej szkole. W trakcie spotkania zostanie także zainaugurowana polsko-fińska platforma wymiany wiedzy i inspiracji między nauczycielami i zarządzającymi edukacją. 
 
Szczegółowe informacje o konferencji są dostępne na stronie konferencji http://finskaedukacja.pl/