www.odnpoznan.pl ustaw jako strone startowa Ustaw jako stronę startową pomoc Pomoc szybki kontakt Szybki kontakt koszyk zamowien Zamówienia (0)
certyfikaty i nagrody certyfikat iso akredytacja

Materiały do pracy on-line

Kierunki polityki oświatowej państwa

Miejsca Edukacji Bezpośredniej w Wielkopolsce

cyfrowa szkoła wielkopolska 2020

kongres EDUTEC

Powstanie Wielkopoplskie 1918/1919 Pamiętamy!

konkursy

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

WLIN

Twoje dane Twoja sprawa

Polityka prywatności

zamow newsletter

WEB68 Żadnej przemocy! Przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci

Adresat: zainteresowani nauczyciele

Cele, po zajęciach uczestnik

 • rozpoznaje symptomy u dzieci doznających przemocy,
 • wspiera dzieci doznające przemocy,
 • dostrzega różne przejawy przemocy

Treści

 • Jak w grupie, klasie, najbliższym otoczeniu rozpoznać dziecko, które doznaje przemocy fizycznej bądź psychicznej?
 • Co możemy w takiej sytuacji zrobić jako wychowawca, członek rodziny, sąsiad? Gdzie szukać wsparcia dla takiego dziecka, takiej rodziny?
 • Jak radzić sobie w kryzysowych momentach spiętrzenia emocji, by nie tracić panowania i nie uciekać się do przysłowiowego klapsa (zakazanego w polskim prawie).
 • Jak rozładowywać napięcie i szukać wyjścia z sytuacji konfliktowych?
  Czym jest przemoc psychiczna? Co robić, by mimowolnie nie stosować jej wobec dziecka?

Oosby prowadzące

 • Marta Skierkowska – psycholog, absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Katolickiego Uniwersytetu w Leuven w Belgii. Członkini Zarządu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Ukończyła Szkołę Trenerów House of Skills oraz FDDS. W FDDS odpowiada m.in. za strategię profilaktyki wykorzystywania seksualnego dzieci. Od 2008 roku zaangażowana w problematykę ochrony praw dziecka. Autorka i współautorka kampanii społecznych, materiałów edukacyjnych i publikacji dotyczących problemu krzywdzenia dzieci. Trenerka w obszarze ochrony dzieci.
 • Joanna Pijacka – absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza na kierunku pedagogika o specjalności praca socjalna i resocjalizacja. Dodatkowo po szkoleniach z Racjonalnej Terapii Zachowania, Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu, Pomocy Socjoterapeutycznej Dzieciom z Rodzin z Problemem Alkoholowym, Szkole Dla Rodziców. Na co dzień pracuje w charakterze pracownika socjalnego, mediatora oraz trenera. Założycielka i Prezes Fundacji ReStart. Akredytowany Trener VCC. W codziennej pracy zajmuje się wsparciem osób, które doświadczają przemocy domowej.
 • Martyna Nicińska – absolwentka dziennikarstwa i kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. W latach 2009-2016 związana z rozgłośnią Polskiego Radia w Poznaniu – Radiem Merkury. Obecnie jest rzeczniczką prasową Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu i autorką podcastów „Zamieniam się w słuch” na portalu kulturaupodstaw.pl.


Informacje organizacyjne

Spotkanie towarzyszy wystawie Żadnej przemocy! w CK Zamek 30.03-18.04.2021.
Pretekstem do spotkania są wydane niedawno w Polsce książki: Żadnej przemocy! – zapis przemówienia Astrid Lindgren z 1978 roku, w którym autorka podkreśla wagę szacunku wobec dzieci dla pokoju na świecie oraz Małe – książka obrazkowa Stiny Wirsén o dziecku żyjącym w środku konfliktu pomiędzy rodzicami i odczuwającym w domu lęk.

Współpraca

 • Wydawnictwo Zakamarki
 • CK Zamek

Kierownik:
Alina Płaziak-Janiszewska, e-mail: alina.janiszewska@odnpoznan.pl,  tel.: 618 584 733, tel. kom.: 508 381 684

Cena: 0.00 zł
Terminy:
 • Grupa 1. 15.04.2021, godz. 18.00-19.15
Nabór zamknięty.