www.odnpoznan.pl Ustaw jako stronę startową Pomoc Szybki kontakt Zamówienia (0)
certyfikaty_i_nagrody iso akredytacja

zamow news

K33 O szkole, przyjaźni i uczuciach z Dunią i Mattisem, bohaterami książek Rose Lagercrantz pt. „Moje szczęśliwe życie” oraz „Mattis i jego przygody w pierwszej, drugiej i trzeciej klasie”

Adresat: nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych, bibliotekarze

Cele:

  • upowszechnienie czytelnictwa
  • promowanie ciekawej literatury dla dzieci i młodzieży

Współorganizator: Teatr Nowy w Poznaniu, Wydawnictwo Zakamarki

Miejsce: Teatr Nowy w Poznaniu, Trzecia Scena

Książki z serii:

 

Program:

  1. Prezentacja Zakamarkowej serii książek Rose Lagercrantz o Duni i Mattisie - Agnieszka Cienciała
  2. Energetyczne warsztaty prezentujące pomysły na skuteczne skupienie uwagi, utrzymanie koncentracji i zainteresowania dzieci podczas zajęć o książkach – Agnieszka Cienciała,
  3. Interaktywne czytanie fragmentów książek „Moje szczęśliwe życie” oraz „Mattis i jego przygody w pierwszej, drugiej i trzeciej klasie” – Anna Langner, aktorka Teatru Nowego w Poznaniu,
  4. Inspiracje metodyczne: Jak pracować w szkole z książką „Do zobaczenia następnym razem”. Propozycje metodyczne – Alina Płaziak-Janiszewska

Agnieszka Cienciała – kulturoznawczyni, animatorka sztuki, trenerka rozwoju osobistego. Aktorka, przez dziewięć lat związana z Teatrem Strefa Ciszy. Autorka wielu projektów społeczno-kulturalnych (współpraca z Centrum Sztuki Dziecka, Fundacją Familijny Poznań, Estradą Poznańską) oraz edukacyjnych zajęć warsztatowych adresowanych do dzieci w różnym wieku m.in. Teatranki – warsztaty dla najnajmłodszych, a także twórczyni performansów i spektakli dla dzieci. Prowadzi własne studio kreatywne Ambientówka, w którym realizuje niestandardowe pomysły na akcje artystyczne.

Anna Langner – aktorka Teatru Nowego w Poznaniu od stycznia 2017 roku. Absolwentka poznańskiego Studia Aktorskiego STA, w 2015 roku zdała egzamin ZASP dla aktorów dramatu. Debiutowała w tym samym roku w STOPKLATCE Maliny Prześlugi w reżyserii Łukasza Chrzuszcza, granej w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Alina Płaziak-Janiszewska – nauczycielka języka polskiego i etyki, doradca metodyczny nauczycieli etyki, od 2010 nauczyciel konsultant w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Realizowała wiele projektów, m.in. jako wojewódzki koordynator projektu ,,Edukacja wobec wyzwań migracyjnych” oraz w zakresie edukacji międzykulturowej we współpracy z ORE i konsultantami, a także doradcami metodycznymi w całym kraju. Od wielu lat aktywnie współpracuje z poznańskimi teatrami, realizując autorskie projekty i pisząc materiały dydaktyczne. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektu „Etyka w praktyce”, współautorka książek: Lekcje etyki w szkole. Gimnazjum Wydawnictwa Academicon, Lublin 2015 oraz Kierunek wartości. Inspiracje metodyczne nie tylko dla nauczycieli etyki Wydawnictwo IF UAM, Poznań 2016.

Informacje organizacyjne:
Uczestnicy konferencji otrzymają materiały – scenariusz lekcji z wykorzystaniem książki „Do zobaczenia następnym razem” . Na Zakamarkowym stoisku będzie można kupić książki z serii z 40% rabatem.

Uwaga!
Koszt uczestnictwa to 5 zł – wejściówkę będzie można zakupić w kasie Teatru Nowego w Poznaniu.
Prosimy o niedokonywanie wpłat na konto Ośrodka

Kierownik:
Alina Płaziak-Janiszewska, e-mail: alina.janiszewska@odnpoznan.pl,  tel.: 618 584 733, tel. kom.: 508 381 684

Cena: 5.00 zł
Terminy:
  • Grupa 1. 24.04.2018, godz. 16.15 - 17.45
Nabór zamknięty.